Spaní ve škole aneb Škola druhý domov

19.06.2017 13:38

Škola druhý domov aneb Jak 7. A spala ve škole

Byl pátek 9. 6. 2017. Všichni žáci už byli doma a těšili se na víkend, a přesto se před školou shromáždili nějací šílenci se spacáky a s jiskrou v očích a dobývali se do školy. To 7. A měla akci „Spaní ve škole“. Proč ne? Vždyť škola druhý domov! A bylo jich před školou docela dost. Přišli i sourozenci, naši bývalí žáci. Největším překvapením byla ale návštěva rodiny Růžičkových v kompletním složení. Možná i právě díky ním se tahle akce nesla v tak příjemném rodinném duchu. Já osobně jsem i zapomněla, že tam jsem za učitelku a prostě jsem si jenom vychutnávala tu skvělou atmosféru spolu s ostatními.

Začali jsme sportem, turnajem v přehazované. A jelikož nakonec hrál každý s každým, o první místo jsme se spravedlivě podělili. Pak následoval dlouho očekávaný táborák. Každý si přinesl nějaký ten buřt, hermelín nebo i marshmallow. O zábavu nebyla nouze. Jsem ráda, že žáci se dobře bavili i bez toho, aby jim někdo říkal, co mají teď dělat.

Byl čas vrátit se do třídy a naše řady nocležníků se rozrostly o sestry Růžičkovy a Věrku Benešovou. A tak nás již bylo celkem 19 (14 žáků 7. A třídy, 3 sourozenci, třídní učitelka a paní Zedníčková z řad rodičů). Celá akce měla být v duchu sbližování školy s rodinami žáků, což se myslím, povedlo.

Ve třídě jsme pak trénovali týmovou spolupráci při různých soutěžích – hledání vlaječek (připravila Kristýna Tanačová), hledání pokladu a řešení logických hádanek. Mohli jsme si nechat i vyvěštit budoucnost ve věštírně Petra Sebastiana Václavíka nebo si zahrát twister. A protože už byl pomalu čas jít na kutě, pustili jsme si ještě pohádku na dobrou noc.  A že se některým opravdu spalo dobře! Ani poplach požární sirény umístěné na střeše školy je neprobudil.

Musím žáky velice pochválit. Po večerce opravdu všichni utichli a šli spát, a ani ranní ptáčata nebudila ostatní. Ráno někteří stihli i rozcvičku s Michalem Davidem a pak jsme se pomalu rozcházeli do našich domovů s vědomím, že tuhle akci si musíme co nejdříve zopakovat. Příjemným překvapením bylo, že celý večer jsme nepotřebovali mobil. Bavili jsme se totiž spolu, a to bylo na tom to nejhezčí.

fotodokumentace:

andilast.rajce.idnes.cz/Spani_ve_skole_09.06.2017/