Vojtěch Růžička nasadil vysokou laťku

19.06.2017 13:36

Všechno to začalo v říjnu 2017, kdy se Vojta rozhodl zkusit letos i biologickou olympiádu spolu s dalšími nadšenci pro přírodu, žáky 7. A třídy (Jakub Beneš, Alexandra Lastomirská a Lucie Soukopová). Všichni čtyři poctivě plnili zadané úkoly hned od začátku, a že jich bylo! Provést pozorování v přírodě, nasbírat potřebné přírodniny a následně vědecky bádat. Vše pořádně zaznamenat, nafotit, sepsat, vytisknout a zhotovit tak vstupní úkol, něco jako menší vědeckou práci.

To byl ale jenom začátek. Dále bylo zapotřebí nastudovat 90 stran odborného textu a naučit se poznávat cca 750 druhů rostlin a zvířat. To všechno poctivě zvládali i ostatní žáci 7. A. V lednu pak všechny čtyři čekalo školní kolo biologické olympiády. Nejvíce bodů za test získal právě Vojtěch Růžička a na druhém místě se umístila Alexandra Lastomirská. Oba postoupili do okresního kola ve Zbýšově, odkud si přivezli nádherná umístění. Vojta 2. místo a Alexandra 6. místo. A tak jsme se po dlouhé době dostali až do krajského kola, kde se Vojtěch umístil na 20. místě jako úspěšný řešitel. Mezi soutěžícími byli minimální rozdíly, rozhodoval každý bod.

Protože Vojtěch je všestranně nadaný, letos se účastnil i školního kola matematické, fyzikální a zeměpisné olympiády a okresního kola matematické olympiády, kde se umístil na 5. místě. A aby toho nebylo málo, v hodinách tělocviku poráží své spolužáky i na poli sportovním a každý pátek si trénuje svůj mozek v kroužku zábavné logiky. Vždy si najde čas i na kamarády a pobyt venku v přírodě, nejlépe při chytání ryb.    

                 

Vojtěch Růžička - 1. místo školního kola matematické, zeměpisné a biologické olympiády, 2. místo biologické olympiády okresního kola, 5. místo matematické olympiády okresního kola, úspěšný řešitel krajského kola biologické olympiády (20. místo)